logotype
image1 image1 image1

Jak zostać wolnomularką

Wymogi 

przystąpienieWarunkiem wstąpienia do wolnomularstwa jest spełnianie pewnych podstawowych kryteriów jakimi są: wolność (rozumiana jako wolność sumienia i umysłu, a nie stan cywilny), pełnoletniość, dobre obyczaje, tolerancja i niekaralność. Kandydatka powinna również identyfikować się z podstawowymi zasadami wolnomularstwa, opisanymi poniżej.

Celem Wolnomularstwa jest udoskonalanie moralne i duchowe ludzkości. Warunkiem robienia postępów na drodze inicjacyjnej jest prawdziwa i szczera chęć samodoskonalenia się. 

Obowiązkiem każdej Wolnomularki i każdego Wolnomularza jest poszukiwać Prawdy; zgłębiać idee wolności, równości, braterstwa, żeby je móc później wcielać w życie, służąc stałemu rozwojowi ludzkości poprzez pracę nad zasadniczymi zagadnieniami społecznymi i moralnymi... czytaj dalej

Procedura Przyjęcia

Interesuje nas każdy człowiek wyznający zasady humanizmu, tolerancji, będący dojrzały w swoich poglądach i jednocześnie chcący rozwijać się w duchu wolności, równości i braterstwa. Wiemy, że wokół nas jest wiele takich kobiet. Jeśli jesteś jedną z nich, interesuje Cię wolnomularstwo, a nie znasz żadnego masona, nic straconego. Prześlij na adres rekrutacja@lozaprometea.pl zgłoszenie zawierające życiorys oraz tzw. list motywacyjny.

W życiorysie należy uwzględnić nie tylko informacje dotyczące przebiegu kariery zawodowej, wykształcenia, miejsca pracy i statusu życiowego. W równej mierze ważne są wszystkie sfery życia kandydatki – zamiłowania, wyznawane wartości, idee. W liście motywacyjnym szczególnie zainteresują nas motywy, dla których kandydatka pragnie ubiegać się... czytaj dalej 

Copyright© 2013-2015 Loża Prometea. Design by globbers for globbersthemes.com